Puerto de Mogan
Puerto de Mogan suoraan Oulusta!
Puerto de Mogan on idyllinen, erittäin siisti ja viehättävä pieni kalastajakylä Gran Canarian etelärannikolla. Kanarian Venetsiaksikin kutsuttu Puerto de Mogan on ihanteellinen lomakohde aikuisille pariskunnille ja vaikka hääpareille. Merivesikanaalien ja useiden pikkusiltojen sävyttämä Mogan on uskomattoman kaunis paikka.
Matkat suorin lennoin Oulusta ovat joka keskiviikko aikavälillä 31.10.2018 – 20.3.2019.
Saaren kauneimpiin kuuluvan kylän tunnistaa matalista valkoisiksi kalkituista taloista kirkkaine raameineen ja värikkäistä kalastusveneistä, jotka yhdessä luovat maalauksellisen kauniin näkymän. Kylän pienet viihtyisät kujat ovat autottomia. Täällä iltaa vietetään leppoisasti ystävien kanssa kahviloissa, baareissa tai ravintoloissa istuen ilman kiirettä minnekään. Satamasta pääsee tekemään veneretkiä vaikkapa Puerto Ricoon ja Arguineguiniin. Puerto de Moganin hiekkaranta on pieni ja matalapohjainen, jossa kelpaa uiskennella. Rantakadulla on viihtyisiä kahviloita ja ravintoloita, joista on upea näkymä merelle tai satamaan.
Moganin satamasta pääset myös keltaisella sukellusveneellä retkelle, ja huviveneet seilailevat Moganista Puerto Ricoon ja Arguineguiniin. Perjantaisin kalastajien laiturilla, satamassa, pidetään suuret markkinat, jossa myydän kaikenlaista juustoista hedelmiin ja koriste-esineisiin. Markkinoiden aikaan lähialueen lomakohteista tulee parhaimmillaan kummeniä busseja matkailijoita ostoksille!
Konetyyppi: Boeing 737-800. 186-paikkainen. Norwegianilla on käytössä yli 100 lentokonetta, joiden keski-ikä on vain 3,6 vuotta. Norwegianin lentolaivasto kuuluu maailman nuorimpien ja ympäristöystävällisimpien joukkoon. Uudet koneet tarjoavat matkustajamukavuutta, ympäristöystävällisyyttä ja säästöjä sekä matkustajille
Matkatavaran kuljetus sisältyy hintaan: kirjattavaa 1kpl 20kg/hlö + matkustamoon 1kpl 10kg/hlö.
Lennolle ei voi varata aterioita etukäteen.
Lennolla myydään juomia ja välipalaa.
Lentoajat TALVI 2018-2019
MENO: Keskiviikko Oulusta klo 17:50, perillä Gran Canarialla 22:30. Kesto 06:40.
PALUU: Keskiviikko Gran Canarialta klo 8:30, perillä Oulusta 17:00. Kesto 06:30.
Kaikki ajat ilmoitettu paikallisina aikoina. Kanariansaarilla kello on kaksi tuntia Suomen aikaa jäljessä.
Lentoajat TALVI 2019-2020 UUDET PÄIVÄLENNOT!
MENO: Keskiviikko Oulusta klo 10:00, perillä Gran Canarialla 14:40. Kesto 06:40.
PALUU: Keskiviikko Gran Canarialta klo 15:30, perillä Oulusta 24:00. Kesto 06:30.
Kaikki ajat ilmoitettu paikallisina aikoina. Kanariansaarilla kello on kaksi tuntia Suomen aikaa jäljessä.
Tarkista aina lentosi tarkka aika lentolipustasi.
Tässä tämän lomakauden edullisimmat viisi matkaa. Myös muita lähtöjä ja hotelleja on saatavilla. Hae ne ylläolevalla lomakkeella.
LISTASSA NÄYTETTÄVÄT MATKAT JA HOTELLIT OVAT KOHTEEN VIISI EDULLISINTA TÄLLÄ HETKELLÄ.
Lähtöpaikka | Lähtöpäivä | Alue | Hotelli | Matkan pituus | Hinta per henkilö | |
---|---|---|---|---|---|---|
Oulu | 13.03.2019 | Puerto de Mogan | Cordial Mogan Valle | 7 päivää | 907 € | Varaa |
Oulu | 06.03.2019 | Puerto de Mogan | Cordial Mogan Valle | 7 päivää | 1046 € | Varaa |
Oulu | 27.02.2019 | Puerto de Mogan | Cordial Mogan Valle | 7 päivää | 1122 € | Varaa |
Oulu | 13.03.2019 | Puerto de Mogan | Cordial Mogan Playa | 7 päivää | 1184 € | Varaa |
Oulu | 06.03.2019 | Puerto de Mogan | Cordial Mogan Playa | 7 päivää | 1234 € | Varaa |

Playa del Ingles alk. 637 €
Lue lisää

Maspalomas alk. 593 €
Lue lisää

Puerto Rico alk. 605 €
Lue lisää

Las Palmas City alk. 600 €
Lue lisää

Meloneras alk. 1019 €
Lue lisää

San Agustin alk. 682 €
Lue lisää

Sonnenland alk. 655 €
Lue lisää

Puerto de Mogan alk. 858 €
Lue lisää

Amadores alk. 701 €
Lue lisää

Bahia Feliz alk. 751 €
Lue lisää

Salobre Golf
Lue lisää

Arguineguin alk. 629 €
Lue lisää

Taurito alk. 936 €
Lue lisää

Playa del Cura alk. 931 €
Lue lisää